Értesítjük a Tisztelt Szülőket, hogy a 2018/2019. nevelési évre az

ÓVODÁS KORÚ GYERMEKEK

JELENTKEZÉSE

a következő időpontokban történik:

április 23. 8 órától 18 óráig

1. április 24. 8 órától 16 óráig

Ezeken a napokon kell beíratni azokat a gyermekeket, akik 2018. augusztus 31. napjáig betöltik a 3. életévüket, és óvodai jogviszonnyal még nem rendelkeznek.

Kérjük a Tisztelt Szülőket, hogy az év közbeni felvételi igényeket (azokra a gyermekekre vonatkozik, akik 2018. augusztus 31-e után töltik be a 3. életévüket) is a fenti időpontban szíveskedjenek jelezni az óvodában.

A jegyző a szülő kérelmére és az óvodavezető, valamint a védőnő egyetértésével, a gyermek jogos érdekét szem előtt tartva, az ötödik életév betöltéséig felmentést adhat a kötelező óvodai nevelésben való részvétel alól, ha a gyermek családi körülményei, képességeinek kibontakoztatása, sajátos helyzete indokolja.

Az a szülő vagy törvényes képviselő, aki a szülői felügyelete vagy gyámsága alatt álló óvodai nevelésben való részvételre kötelezett gyermeket kellő időben az óvodába nem íratja be, a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről szóló 2012. évi II. törvény 247. § a) pontja alapján szabálysértést követ el.

Az óvodai nevelésben való részvételre kötelezett gyermek szülője, amennyiben gyermeke az óvodakötelezettségét külföldön teljesíti, köteles arról a beiratkozás idejének utolsó határnapját követő tizenöt napon belül írásban értesíteni a gyermek lakóhelye, ennek hiányában tartózkodási helye szerint illetékes jegyzőt.

A nevelési év első napja 2018. szeptember 1., utolsó napja 2019. augusztus 31.

Integráltan nevelhető sajátos nevelési igényű gyermekeket az alapító okiratuk szerint ellátunk.

Csévharaszt Község Önkormányzatának alapító okirat szerint nemzetiségi nevelést nem folytat az óvoda.

Az óvodai beiratkozáskor be kell mutatni:

• a gyermek nevére kiállított személyi azonosítót és lakcímet igazoló hatósági igazolványt (lakcím kártya),
  • a szülő személyi azonosító és lakcímet igazoló hatósági igazolványát (lakcím kártya),
  • a gyermek TAJ kártyáját,
  • a gyermek születési anyakönyvi kivonatát,
  • a gyermek kötelező védőoltásokat tanúsító orvosi igazolását, vagy az oltási könyvét,
  • a gyermek esetleges betegségeit igazoló dokumentumokat, a gyermek fejlődésével kapcsolatban keletkezett dokumentumokat, szakértői véleményeket,
  • amennyiben a gyermeke hátrányos vagy halmozottan hátrányos helyzetű, úgy az ezt igazoló dokumentumokat (jegyzői határozat, a szülő vagy szülők nyilatkozata), valamint

Az óvoda vezetője legkésőbb a beiratkozásra kiírt utolsó határnapot követő huszonegyedik munkanapig dönt a felvételi kérelmekről és döntéséről írásban értesíti a szülőt. Az értesítés tartalmazza a jogorvoslat (fellebbezés) lehetőségét és határidejét is.

Az óvodavezető írásbeli döntése ellen a szülői felügyeleti jogot gyakorló szülő a közléstől számított tizenöt napon belül illetékmentes fellebbezési kérelmet nyújthat be a jegyzőhöz címezve az óvoda vezetőjénél. A jegyző jár el, és hoz másodfokú döntést.

Az óvoda körzethatára Csévharaszt Község területe, de üres férőhely esetén más körzetből érkező gyermeket is felveszünk.