Pénteken délelőtt az óvoda udvarán menyecskének öltöztetett kiszebáb fogadta a gyerekeket a telet szimbolizálva, akik zajkeltő eszközökkel, mondókákkal, csúfolókkal készültek erre a napra. A báb elhamvadása a tél végét jelentette, így ezen a napon a téli ünnepkör is lezárult az intézményben.

A képekre kattintva kinagyíthatók a fotók

A farsangi időszak vízkereszttől (január 6-án) hamvazószerdáig (húsvét előtti negyvenedik nap) tart. Óvodánkban is fontos szerepet kap a farsangi népszokások, hagyományok ápolása, a gyermekek élményszerű megtapasztalása. Minden évben megrendezésre kerül a farsangi bál, melyre a gyermekek nagy-nagy izgalommal készülnek. A gyermekek szemszögéből nézve a farsangi bállal, mulatsággal a tél elűzését, tavasz várását, illetve a beöltözést, más bőrébe való belebújást jelenti.

És eljött a mai nap, a farsang napja! A gyerekek izgatottan érkeztek beöltözve a csoportba. A szülők is lelkesen készültek, mindenki hozott valami finom süteményt, ivólét a mulatságra. Érdekes volt a gyerekek reakciója, mindenki megnézte egymás ruháját, bemutatkoztak, hogy minek öltöztek fel, és büszkén járkáltak, táncoltak a jelmezbe. Meglátogatták egymást a csoportok, közösen táncoltak, mókáztak.

Fergeteges jó hangulattal, mókával, sok-sok nevetéssel, tánccal telt ez a farsangi mulatság. Biztosak vagyunk abban, hogy sokáig fogják még emlegetni a farsangot és reméljük sok-sok élménnyel gazdagodtak, ami megmarad számukra szép emlékként.

A képekre kattintva kinagyíthatók a fotók